İl Müdürü

Gökhan AKYILDIZ
 

01.10.1987’de Trabzon, Araklı İlçesi Pervane Köyü’nde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimine 1995’te Bursa Osmangazi İlçesi Sakarya İlköğretim Okulunda başladı. Lise eğitimini de 2003-2006 yılları arasında Bursa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı.

2007-2008 eğitim öğretim yılında, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne kayıt olduktan sonra, ilk senesi İngilizce hazırlık eğitimi olmak üzere beş yıllık eğitim hayatı sonrası 2012 yılında mezun oldu.

2014 yılında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün açmış olduğu İl Göç Uzman Yardımcılığı memuriyet sınavını kazanarak aynı yıl Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak çalışma hayatına başladı.

Ajanda Strateji ve Toplum Araştırmaları Platformu üyeliği bulunmakta ve her ay düzenli olarak yazılarının da yayınladığı, Haber Ajanda Dergileri ve Kültür Ajanda Dergilerinin de yazar kadrosunda bulunmaktadır. Ankara’daki görevi süresince de Milli Birlik Cemiyeti Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevde bulunmuştur. Ayrıca Bursa Trabzonlular Dernek Üyeliği ve Trabzon Araklı Pervane Köyü Kültür ve Yardımlaşma Dernek Üyeliği de devam etmektedir.

Yurt dışı deneyimleri olarak 2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde bulunmuş ve 2016 yılında da Avrupa Birliği Geri Kabul Antlaşmasının uygulanması nedeniyle Yunanistan’ın Midilli Adasında bir süre görev almıştır. İyi derece İngilizce bilmektedir.

Gerek üniversite eğitimi süresince gerekse de memuriyet hayatı ve görevi boyunca birçok seminer, konferans, toplantı ve kurslara katılarak sertifikalar aldı. Almış olduğu sertifikalar olarak: Profesyonel Aktif Yöneticilik Eğitimi, Milli Birlik Akademi Mezuniyeti, MEB Diksiyon Eğitimi, Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, SETA( Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı) Ortadoğu Politikaları Programı, Siyaset Akademisi Mezuniyeti belgeleri bulunmaktadır.

Eskişehir İl Göç İdaresi Müdürlüğüne atanması nedeniyle 16 Nisan 2018 tarihinde yeni görevine başladı. Evli olan Gökhan Akyıldız, halen Eskişehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü görevini yürütmektedir.


Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:5.6.2018
Paylaş
WS05